Напад на цркву01. фебруар 2011.


Епархија далматинска Српске православне цркве, са седиштем у Шибенику, саопштила је да је дрнишки парох Здравко Тепић пријавио провалу у храм, у том далматинском градићу.

Протојереј ставрофор Тепић затекао је проваљен храм Успенија Пресвете Богородице, улазна врата обијена, а на унутрашњим зидовима су написани графити националистичког садржаја и псовке, наведено је на сајту епархије.


Овај случај је пријављен полицији у Дрнишу која је обавила увиђај.


Последњих месеци учестали су напади на српске цркве у Книну, посебно у храм Светог Георгија на Синобадовој главици, као и у другим далматинским градовима и на подручју Карловачке епрахије СПЦ-а, која обухвата подручја Лике, Баније, Кордуна и Горског Котара.


Епископи далматински Фотије и горњокарловачки Герасим у неколико наврата су апеловали да хрватски МУП пружи заштиту српској цркви, свештенству и народу који су у Хрватској изложени претњама.


Они су у писмима хрватским челницима указали на бројне нападе на српске повратнике, свештенике СПЦ-а, храмове, споменике и гробља, истичући да због свега тога Срби у Хрватској са зебњом гледају у будућност