Манифестација је ревијалног карактера, а како је најављено, наступиће Културно-уметничка друштва из Србије, Републике Северне Македоније и Републике Српске. Фестивал ће бити одржан на стадиону у делу Вишеграда - Андрићграду. Организатор је руководство КУД „Соко“ из Вишеграда.

Према објавцљеном програму, Фестивал започиње дефилеом који полази са чувеног моста на Дрини. Овогодишње издање фествала се одржава под мотом ,,Традицију чувамо традицијом”.

 Учешће на фестивалу представља пројекат од националног интереса у култури за 2026. годину у међународној делатности и подржан је од стране Министарства културе и туризма Републике Северне Македоније.

М.С.