Тако је и данас – на хиљаде верника је у молитвеном сабрању под Острогом, јављају медији.
Хиљаде верника из Црне Горе и земаља региона окупило се данас под Острогом, где у молитвеном сабрању прослављају Светог Василија Острошког Чудотворца
Свети Василије Острошки Чудотворац је један је од најпоштованијих православних светитеља.

Реке људи из Херцеговине, са Косова и Метохије и из централне Србије, целе Црне Горе, Северне Македоније... сливају се ових дана у један ток који води ка манастиру Острог, на поклоњење заштитнику, утешитељу и великом Божјем угоднику и чудотворцу.
У крсном ходу од Немањиног града Подгорице до Острога литију је предводио архијерејски намесник подгоричко-даниловградски, протојереј Предраг Шћепановић, који је поздравио многе који су се прикључили из осталих градова у Црној Гори, додајући да ове године у литији учествује више од три хиљаде људи.
Посебну пажњу и ове године привукао је седамдесетогодишњи ходочасник Гојко Бошковић, који је из Бара, како наводе „Новости“, пешице кренуо ка Острогу и у Подгорици се придружио сабранима.
Јутро је празновање почело Светом архијерејском литургијом коју је служио архиепископ цетињски и митрополит црногорско-приморски Јоаникије, уз саслужење архиепископа Јашија и митрополита молдавског и буковинског Теофана.