У Скопљу је објављено болно опраштање од својих бивших ученика Марка Ђорђиевског, Петра Миланова и Адама Велкова, из скопске Гимназије “Никола Карев”. Животи њихових дојучерашњих гимназијалаца су угашени у стравичној саобраћајној несрећи на обилазници деонице аутопута код Скопља, надомак петље Мирковци, у судару са камионом косовских регистарских ознака. Сви су они пре само две године матурирали у поменутој скопској гимназији.

- Са огромном тугом и неверицом примили смо вест о саобраћајној несрећи у којој смо изгубили наше бивше ученике -  Марка, Петра и Адама, матуранте генерације 2020-2024. године, младиће познате по осмесима, шарму и другарству са свима. Срце нам данас плаче. Наша деца, која су до пре само пар година јурцала ходницима, седела у школским клупама и сањала будућност... тешко је да се поверује да су се њихови животи угасили прерано. Изражавамо најискреније и дубоко саучешће породицама и најближима Нека почивају у миру- наводи се у објави из скопске Гимназије СУГС „Никола Карев“.

Трагедија на поменутој деоници ауто пута на обилазници код Скопља догодила се сат времена пре поноћи у четвртак када је Б.Б. 76-годишњи возач тешког камиона тегљача „МАН“ са полуприколицом, косовских регистарских ознака из непознатих разлога изгубио контролу на уклетом возилу – пробио металну заштитну ограду и прешавши на супротну коловозну траку аутопута директно ударио у путнички аутомобил марке “БМВ” скопских регистарских ознака за чијим виоланом је био несрећни Ристе Велков.

Од силине удара, оба возила су била захваћена пожаром. Сва четворица из запаљеног “БМВ”-а су погинула. У великом пожару који су пред поноћ угасили дежурни припадници ватрогасне бригаде из Скопља, потпуно је изгорео путнички аутомобил и кабина углетог камиона. Наредбом јавног тужиоца из Скопља преживали возач камиона Б.Б. лишен је слободе и задржан у полицијској станици у Скопљу. Спроводи се истражни поступак под сумњом почињеног тешког дела угрожавања безбедности људи и имовине у стравичном удесу у којем су погинуле четири особе.

М.С.